SMC_MGJ10-10-F8N cyl, miniature guide rod, MGP COMPACT GUIDE CYLINDER
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: MGJ10-10-F8N
  • Product Description
    MGJ Series Mini Guide Rod Cylinder
    MGJ10-10-F8N
    ▶ Length : 23+Stroke mm/ Width : 29 mm/ Height : 14.5 mm (MGJ6)
    ▶ Even in 5 strokes, 2 auto switches can be attached
    ▶ We concentrate wiring, piping in one direction
    ▶ Degree of non-rotation : ±0.1°
    ▶ Weight: 62 g
    Item / ModelSymbol / Information
    Tube Inner Diameter
    10
    Tube inner diameter 10mm
    Cylinder Stroke
    B
    Cylinder Stroke 10mm
    Autoswitch
    F8N
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Longitudinal Ejection, Lead wire 0.5m, Applicable voltage: DC5V, 12V, 24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%